Masaż Shantala

W Centrum Medycznym Holimedica zapraszamy na warsztaty, podczas których będziecie mogli Państwo nauczyć się masażu Shantala, pełnego bliskości i czułości, który zastosujecie w codziennej pielęgnacji noworodka i starszego dziecka. Głównym celem masażu jest przekazanie dotyku, dającego poczucie bezpieczeństwa oraz budowanie głębokiej relacji z dzieckiem. Zmysł dotyku jest najlepiej rozwiniętym zmysłem noworodka, dlatego masaż jest polecany już od pierwszych dni życia dziecka. Ma ogromny wpływ na fizyczny i psychiczny rozwój dziecka. Regularny masaż pobudza czucie głębokie, które wpływa m.in. na kształtowanie się schematu ciała, planowanie ruchu, stabilizację ciała, napięcie mięśniowe. Masaż Shantala doskonale relaksuje, uspokaja dziecko, pomaga zasnąć, reguluje sen, poprawia funkcjonowanie układu trawiennego. Masaż może być wykonywany samodzielnie przez rodziców. 
‌Warsztaty prowadzi certyfikowany instruktor masażu Shantala
Małgorzata Szarek - Ziobro

Kurs Resuscytacji i Pierwszej Pomocy

Jeżeli boicie się, że wasze dziecko może mieć problem wymagający szybkiej pomocy medycznej pamiętajcie, że jesteście dla niego pierwszym ratownikiem. Trudności w oddychaniu, zadławienie, poparzenie to czarne scenariusze dla każdego rodzica. Najlepiej przygotować się na te sytuacje. Zapraszamy na nasz kurs prowadzony przez Instruktora Resuscytacji Noworodka certyfikowanego przez Europejską Radę Resuscytacji, a także doświadczonego lekarza od małych dzieci oraz rodzica 
lek. Kamila Gierka.

Warsztaty przyjaznej pielęgnacji

Drodzy rodzice, czy jesteście świeżo upieczeni? 
‌Czy towarzyszy Wam niepewność w trakcie prozaicznych czynności pielęgnacyjnych, które wykonujecie ze swoim maluszkiem każdego dnia? Może zastanawiacie się czy w odpowiedni sposób je podnosicie lub wkładacie do wanienki? Oczywiście, wszystkie te wątpliwości związane są z tym, że każdą czynność chcecie przeprowadzić dobrze, a jednocześnie zastanawiacie się jak to "dobrze" ma wyglądać? Jeśli wszystko to o czym napisaliśmy pojawiło się w Waszych głowach to chcielibyśmy bardzo serdecznie Was zaprosić na "Warsztaty dotyczące prawidłowej i bezpiecznej pielęgnacji noworodka". Podczas warsztatów dowiecie się m.in. w jaki sposób manewrować ciałem dziecka w trakcie wszystkich czynności pielęgnacyjnych, tak aby wspomagać jego prawidłowy rozwój ruchowy. Zapraszamy rodziców wraz z pociechami do 3 miesiąca życia, bardzo serdecznie również rodziców z dziećmi przedwcześnie urodzonymi.

‌‌Warsztaty poprowadzi:
K‌atarzyna Gmur terapeuta NDT Bobath