Centrum medyczne Holimedica
ul. Jana Pawła II 181, 36-021 Rzeszów, telefon: 733 121 413, e-mail: kontakt@holimedica.rzeszow.pl      

Godziny otwarcia: pon. – pt. 8:00 – 19:00.

W Centrum Medycznym Holimedica zapraszamy na warsztaty, podczas których będziecie mogli Państwo nauczyć się masażu Shantala, pełnego bliskości i czułości, który zastosujecie w codziennej pielęgnacji noworodka i starszego dziecka.

Głównym celem masażu jest przekazanie dotyku, dającego poczucie bezpieczeństwa oraz budowanie głębokiej relacji z dzieckiem. Zmysł dotyku jest najlepiej rozwiniętym zmysłem noworodka, dlatego masaż jest polecany już od pierwszych dni życia dziecka. Ma ogromny wpływ na fizyczny i psychiczny rozwój dziecka. Regularny masaż pobudza czucie głębokie, które wpływa m.in. na kształtowanie się schematu ciała, planowanie ruchu, stabilizację ciała, napięcie mięśniowe.

Masaż Shantala doskonale relaksuje, uspokaja dziecko, pomaga zasnąć, reguluje sen, poprawia funkcjonowanie układu trawiennego. Masaż może być wykonywany samodzielnie przez rodziców. Aby rozpocząć masowanie tą techniką, najlepiej udać się do Holimedici gdzie Certyfikowani Instruktorzy Masażu Shantala przekażą najważniejsze zasady stosowania masażu i krok po kroku razem z Państwem przeprowadzą go.
Prowadzi mgr Małgorzata Szarek – Ziobro