Centrum medyczne Holimedica
ul. Jana Pawła II 181, 36-021 Rzeszów, telefon: 733 121 413, e-mail: kontakt@holimedica.rzeszow.pl      

Godziny otwarcia: pon. – pt. 8:00 – 19:00.

Holimedica: miejsce, w którym dziecko jest ZAWSZE na pierwszym miejscu.

Nasza historia

Już wiele lat temu zaświtał mi w głowie pomysł stworzenia miejsca, w którym rodzice będą mogli uzyskać kompleksową pomoc medyczną Holimedica, jak każdy świetny projekt, zrodziła się z chaosu, który jest słowem doskonale opisującym polską służbę zdrowia.

Początkowo nie chodziło mi o stworzenie prywatnego centrum medycznego. Chciałam uruchomić specjalny ośrodek w szpitalu, w którym pracuje na co dzień. Jak się pewnie domyślacie, pomysł upadł przez pieniądze, a dokładnie ich brak. Zabrakło bardzo niewiele, aby otrzymać dofinansowanie dla swoich dzieci. Nie kolejnej prywatnej kliniki czy substytutu poradni – chodziło o coś zupełnie nowego, do tej pory niedostępnego na polskim rynku, idealnie wpisującego się w znaczenie słowa „holistyczny”.

I z tego pomysłu zrodziła się Holimedica – pierwsze w Polsce Centrum Medyczne przyjazne dzieciom i ich rodzicom. Dlaczego stworzyliśmy Holimedicę? Wierzymy, że stan ciała, umysłu i ducha pacjenta wzajemnie wpływają na siebie. Dlatego w Holimedica podchodzimy do każdego przypadku w sposób holistyczny.

Jako lekarze i terapeuci, doskonale zdajemy sobie sprawę, jak wiele nerwów, sił i czasu tracą rodzice, którzy chcą uzyskać specjalistyczną pomoc medyczną dla swoich dzieci. I chodzi tutaj zarówno o zwykłe przeziębienie, ale przede wszystkim o skomplikowane przypadki. Holimedica jest pierwszą porządną próbą odpowiedzenia na ten problem i dania rodzicom alternatywy. Skąd pomysł? unijne, no ale nie ma zmiłuj – „prawie” robi wielką różnicę. Ta porażka dała mi jednak do myślenia i zmotywowała mnie do „wejścia przez okno”. Tak zrodziła się idea stworzenia prywatnego centrum medycznego gwarantującego dzieciom i rodzicom dostęp do holistycznej medycyny. Zapaliłam do tego pomysłu kilkoro znajomych i tak zaczęła się historia budowania Holimedici. Zrobiliśmy to zupełnie sami, za własne pieniądze, ponosząc ogromny wysiłek emocjonalny, „kradnąc” czas przeznaczony dla naszych rodzin. Wiemy jednak, że było warto.

Dodatkową motywacją było dla nas to, co wydarzyło się w ostatnich miesiącach. Nie ma chyba rodzica, który w pandemicznych czasach nie spotkałby się z problemem braku dostępu do lekarza. My, neonatolodzy, pediatrzy i terapeuci, najlepiej wiemy, jak tragiczne w skutkach może być zbyt późne postawienie diagnozy i odwlekanie leczenia. Dlatego postanowiliśmy działać ze zdwojoną energią.

Holimedica jest pierwszą na Podkarpaciu, unikalną placówką, w której zapewniamy skoordynowaną, specjalistyczną opiekę nad dziećmi niemogącymi w nieskończoność czekać, aż otrzymają pomoc w państwowej poradni czy szpitalu.

Jak działa Holimedica? Zasada jest całkiem prosta. Holimedica to centrum medyczne, w którym mały pacjent otrzyma całościową pomoc medyczną. Celem jest szybkie i trafne postawienie diagnozy oraz zaproponowanie leczenia w jednym miejscu, bez konieczności jeżdżenia z dzieckiem do różnych placówek. To ograniczy stres, poprawi komfort pacjenta i jego rodziców. Stawiamy również na profilaktykę zdrowotną, dlatego w naszym centrum rodzice będą mogli się edukować w zakresie pielęgnowania dzieci, rozpoznawania wczesnych niepokojących symptomów chorobowych, dowiedzą się, jak przeciwdziałać nadwadze i otyłości, jak prawidłowo dbać o rozwój pociechy. Stworzymy coś na kształt grup wsparcia, które są bardzo potrzebne rodzicom.

Holimedica to także nowoczesne, w pełni profesjonalne centrum fizjoterapii i neurologopedii. Dodatkowo planujemy cykliczne udzielanie bezpłatnych świadczeń medycznych, a w przyszłości chcemy podpisać kontrakt z NFZ dla części poradni i rozpocząć współpracę z różnymi stowarzyszeniami – to pozwoli korzystać z naszej pomocy także gorzej sytuowanym rodzinom. Przy projekcie Holimedici pracowało wiele osób. Poznaliśmy wspaniałych specjalistów, lekarzy, diagnostów i terapeutów, z którymi nawiązaliśmy współpracę dla dobra naszych małych pacjentów. Wierzymy, że Holimedica okaże się sukcesem i stanie się centrum medycznym z prawdziwego zdarzenia, jakiego brakowało na Podkarpaciu. Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić Was, drodzy rodzice, do Holimedica. To miejsce w nawet najdrobniejszym szczególe zostało stworzone z myślą o komforcie, bezpieczeństwie, a przede wszystkim zdrowiu Waszych pociech. Będzie świetnie, jeśli zechcecie się o tym przekonać osobiście.